Хлібом не годуй, а дай співати!

Світлана Орловська найкраще виконала колискову.

Із ініціативи обласного департаменту освіти на базі Мурованокуриловецького дитсадочка №2 від­бувся конкурс вихователів, матерів дошкільнят на краще виконання колискових пісень сучасних авторів. Працівники ДНЗ №2 на чолі із завідую­чою Н.М.Цикалюк були раді гостям, прийняли їх з дорогою душею, бо ж ті приїхали не з порож­німи руками — з прегарними подарунками: укра­їнськими задушевними колисковими. Коли в са­дочку «Сонечко» готувались до цього свята, Ніна Миколаївна запропонувала матері трирічного ви­хованця Володі Орловського брати участь у цьо­му змаганні. І Світлана Борисівна залюбки пого­дилась, бо її хлібом не годуй, а дай поспівати.

Ось як жінка згадує своє, зовсім недалеке ди­тинство: «Я ще й порогу школи не переступила, а вже з матір’ю брала участь у концерті «Співає родина», що проходив у Чернівцях на Буковині. За українські пісні, пройняті щирістю і сердечніс­тю, зривали палкі аплодисменти. Шсля закінчен­ня музичної школи, музичного училища я навчалась на факультеті педагогіки і психології Чернівецького держуніверситету. Працюючи викладачем музи­чної школи, дітей 8-14 років залучила в гурток

церковної пісні. З концертами їздили ми по селах і містах України. Я люблю церковний хор, бо, спі­ваючи молитви, дякую Богу за подарований мені мистецький хист».

Сьогодні Світлана Борисівна — дружина свяще­ника, настоятеля церкви святого Миколая Чудотворця УПЦ КП. Молоде подружжя Орловських на служ­бу Божу приїжджає з двома дітками: трирічний Володя грається між парафіянами, вже самостійно склавши на грудях рученята, підходить до святої чаші, як горобеня, розтуляє ротик — причащаєть­ся; ще й вірян пригощає шматочками проскури. П’ятимісячну донечку голублять прихожани, носять на руках, забавляють. Тим часом матушка Світла­на колоратурним сопрано солов’їно виспівує мо­литви. І від того у храмі тепла, зворушлива, родин­на атмосфера.

Тож курилівчани, скоріш на замітку, накинули оком на її обдарування — і запросили на конкурс в номінації «Виконання колискових пісень сучасних авторів». І ось вона — мати, українська мадонна, на сцені. Тонкими пальчиками торкнулась бандури — і ніжною, ласкавою, задушевною піснею під влас­ний супровід підкреслила споконвічну жертовну, надривну материнську любов. Комісія заслухалась, замилувалась наспівом нашої матушки і одного­лосно визнала п переможцем.

А 8-го червня відбувся у Вінниці конкурс групи про­фесіоналів на обласному рівні. Мурованокуриловецький район на ньому представляла Світлана Ор­ловська. Присутні, заворожені и оксамитовим го­лосом, зігрівались святим вогнем любові до Вітчи­зни у поетичних рядках:

 

Люлі-люлі, земле моя рідна,

У долонях Божих Україна

Засинає, наче немовля.

 

У незворушній тиші залу, у зволожених очах гос­тей, в одностайному шквалі оплесків Вінниця поба­чила високу техніку виконання пісні, непересічний талант співачки з Мурованих-Куриловець. Її щиро вітали з перемогою. Вона ж відповіла: «Тут слово “перемога” не дуже й підходить, бо зразу напрошу­ється чиясь поразка, яка буває між суперниками, між недружніми сторонами. А конкурс групи про­фесіоналів — це святкова зустріч, утішливе знайом­ство, де учились одні в одних. Думаю, тут перемога обласного відділу освіти, який зініціював за­требуваний почин підвищення мистецької освіти в Україні».

Марія МЕЛЬНИК, член НСЖУ

 

Джерело статті: газета «Вінниччина»

ТОП новости

Вход

Меню пользователя